Menu

Pro novináře

Tiskové zprávy rozesíláme místním médiím. Máte-li zájem je také dostávat, napište nám emailovou adresu, na kterou je máme zasílat.

Archiv článků

Dění v průmyslu

Aktuální informace o mimořádných událostech v průmyslových podnicích a o kvalitě ovzduší na Kralupsku a v okolí. Obecné informace
o flérování (spalování na havarijní pochodni).

Kdo vytvořil nejkrásnější stromeček?

9. prosince 2019

vánoční soutěž, AVEZajímá Vás, jak dopadl
9. ročník Vánoční soutěže, jehož společným tématem byly vánoční stromy? Ekologické centrum v Kralupech nad Vltavou ve spolupráci se společností AVE Kralupy s.r.o. letos mělo těžký úkol, rozhodnout o vítězích nebylo vůbec jednoduché. Stromů a stromečků z odpadových materiálů se v ekocentru sešlo opravdu hodně, a jeden strom byl hezčí a zajímavější, než druhý.

Soutěž probíhala již od 25. září do 29. listopadu 2019 a zapojilo se do ní nejvíce týmů v její historii. Přesněji 10 týmů základních škol a družin, dále 5 týmu z mateřských škol a několik jednotlivců. Vánoční soutěž se každoročně pořádá ve spolupráci se společností AVE Kralupy s.r.o., která do soutěže věnovala krásné ceny.

vánoční soutěž, AVESpolečným tématem pro letošní Vánoční soutěž byly vánoční STROMY. A tak se v ekocentru už od října začali objevovat stromy a stromečky vytvořené z nejrůznějších odpadových materiálů. Děti a dospělí pro výrobu soutěžních exponátů použili skleněné láhve, oblíbené ruličky od toaletního papíru, obaly od vajíček, staré kartony, plechovky, polystyrenové výplně, víčka od PET, použité a různě nastříhané plastové obaly. Na tvoření vánočních ozdob použili např. i kapsle od kávy, alobal, staré knoflíky, ale i přírodniny, nasušenou kůru z pomerančů a jablíček, šišky nebo korkové zátky od vína.

Do soutěže se mohl přihlásit opravdu každý - jednotlivec, rodina, třída, družina či oddíl, zkrátka každý, kdo rád tvoří.

Letošní vítězové
vánoční soutěž, AVE V kategorii kolektivy ZŠ získali 1. místo žáci z prvního stupně ZŠ Jodlova, kteří vytvořili několik velkých stromů z kartonu, skleněných láhví a nastříhaných PET lahví. 2. místo získali žáci ze 4. B ze ZŠ Gen. Klapálka za metrový stromeček z plechovek, 3. místo obdržely děti z Družiny ZŠ Velvary (3. oddělení), pod vedením p. Vlasákové vyrobily několik menších stromečků z ruliček a ozdobičky z víček z PET lahví.

V kategorii kolektivy MŠ získaly 1. místo děti z MŠ U Jeslí za největší strom s nejvíce odpadovými ozdobičkami, 2. místo obsadily děti z MŠ E. Beneše za strom z obalů od vajec a 3. místo obdržely děti z MŠ Nábřeží J. Holuba za stromeček ze zbytků dřevěných palubek.

vánoční soutěž, AVE V kategorii jednotlivci 1. místo získal Petr Kolář, který spolu s tatínkem vytvořil stromeček z víček od zkumavek.

Srdečně Vás všechny zveme na Vánoční výstavu všech dodaných soutěžních příspěvků – stromů a stromečků od malých i velkých soutěžících.

Výstavu je možné shlédnout od 3. 12. do 31. 12. 2019 v KaSS Vltava. Pro zpřístupnění výstavy volejte prosím kancelář KaSS tel: 315 727 827

Nezapomeňte - dobrovolným vstupným je krmivo či pamlsek pro pejsky z útulku Lesan.

Ekocentrum a společnost AVE Kralupy s.r.o. moc děkují všem, kteří se zúčastnili 9. ročníku Vánoční soutěže. Všichni zúčastnění nám stále dokazují, že jsou kreativní a šikovní, všem výhercům blahopřejeme. Přejeme Vám všem do nového roku 2020 hodně zdraví a spoustu dobrých nápadů!

Monika Haňurová
Ekologické centrum Kralupy n/Vlt.
Výzkumný ústav pro hnědé uhlí a.s., Most

logoVánoční soutěž byla realizována za finanční podpory společnosti AVE Kralupy, s.r.o.